Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2009-08-30

Zapraszamy na Marsz 10 Października


Organizatorzy 11. Marszu Różowej Wstążki zapowiadają nowe atrakcje w programie Wydarzenia (10/10/2009, Warszawa). Jednocześnie zapewniają, że nie zabraknie w nim elementów, które Uczestniczki doceniają najbardziej, czyli: specjalistycznych badań oraz konsultacji z ekspertami.

Profilaktyka x3
Na Plac Zamkowy zostanie podstawiony mammobus - specjalny pojazd profesjonalnie przystosowany do wykonywania mammografii. Dodatkowo, w jednym z namiotów panie będą mogły zrobić USG piersi. Zorganizowane zostaną również indywidualne warsztaty samobadania piersi prowadzone przez wykwalifikowane pielęgniarki oraz konsultacje lekarskie z lekarzami onkologami. Dostęp do wszystkich badań będzie za zakup produktu z różową wstążką ?światowym symbolem walki z rakiem piersi ; nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Artyści dla kobiet (fotografia i muzyka)
Uczestnicy Marszu spotkają się w drugą sobotę października, o godzinie 12.00, w Warszawie (u zbiegu ulic Nowy Świat i Chmielna). Następnie przejdą Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego, gdzie odbędzie się Impreza Finałowa. Duże zainteresowanie Uczestniczek wzbudzą zapewne dwa projekty fotograficzne, które poprowadzą jedni z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów (szczegóły już we wrześniu). Punktem kulminacyjnym części rozrywkowej tegorocznej edycji będzie koncert uwielbianego przez kobiety w każdym wieku Sebastiana Karpiel-Bułecki i zespołu Zakopower.

Poradnik elektroniczny
Z myślą o kobietach, które mieszkają poza Warszawą i nie będą mogły uczestniczyć w Marszu, lekarze specjaliści współpracujący z Avon przygotowali elektroniczny poradnik. To zestaw praktycznych informacji, które w przystępny sposób wyjaśniają, na jakie objawy kobiety powinny zwracać uwagę, kiedy najlepiej zgłosić się do lekarza, na czym polegają konkretne badania i dlaczego nie trzeba się ich obawiać. Dzięki poradnikowi kobiety mogą poznać także 10 zasad pozwalających zminimalizować ryzyko zachorowania na raka piersi, a także łatwo nauczyć się samodzielnej kontroli piersi. Wszystkie materiały edukacyjne są dostępne na stronie www.AVONkontrarakpiersi.pl.

Marsz jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem ?Amazonki? Warszawa Centrum w ramach Kampanii Avon Kontra Rak Piersi, której celem jest promocja badań profilaktycznych wśród kobiet oraz zbiórka funduszy, dzięki którym możliwe będą: szeroka edukacja kobiet i personelu medycznego w ramach programu ?Gabinety z Różową Wstążką? oraz szybka diagnostyka raka piersi w Polsce.  Do tej pory na realizację programów profilaktycznych Avon przekazał ponad 11,5 miliona złotych.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Magda Garncarek, Agencja Walk & Talk,
telefon:    791 925 503,
e-mail:      m.garncarek@walk-talk.pl

Agnieszka Bojanowska, PR Manager Avon Cosmetics Polska,
telefon:    22 878 26 79
e-mail:      agnieszka.bojanowska@avon.com

Kinga Karaszewska, specjalista ds. PR Avon Cosmetics Polska,
telefon:    22 878 29 72
e-mail:      kinga.karaszewska@avon.com

 

Rak piersi jest jednym z najczęstszych powodów umieralności kobiet w Polsce. W Polsce notuje się ponad 13 tysięcy nowych zachorowań rocznie. Co roku na raka piersi umiera ponad 5 tysięcy kobiet, głównie z powodu wykrycia choroby w zbyt zaawansowanym stadium. Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepsze efekty w leczeniu raka piersi daje profilaktyka. Ogromną rolę odgrywa wiedza kobiet o konieczności wykonywania regularnych badań kontrolnych umożliwiających wykrycie i wczesną diagnostykę zmian w piersiach oraz najszybsze podjęcie leczenia, które we wczesnym etapie rozwoju raka piersi daje szanse na wyleczenie.