Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2012-11-05

ING Życie z Amazonkami, robiąc rakowi wspak


ING Życie wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum w ramach kampanii „Ubezpiecz się, zrób rakowi wspak” zachęca do profilaktyki nowotworowej – regularnych badań, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, pozytywnego nastawienia oraz ubezpieczenia się, żeby w trudnej sytuacji mieć środki niezbędne do walki z chorobą.

 Dane dotyczące zachorowań na raka w Polsce są niepokojące. Liczba osób dotkniętych chorobą nowotworową z roku na rok wzrasta. Co więcej, z doświadczenia stowarzyszeń wspierających osoby chore i ich bliskich wynika, że oficjalne statystyki zachorowań są zaniżone i, w rzeczywistości, problem jest znacznie bardziej powszechny. Rak jest chorobą społeczną, której skutki odczuwa nie tylko chory, ale i cała jego rodzina.

 ING Życie już od lat podejmuje temat dokonywania mądrych wyborów, odpowiedzialności za własne czyny oraz troski o przyszłość i bliskie nam osoby. Dostrzegając wagę problemu, jakim jest leczenie chorób nowotworowych w naszym kraju, firma zdecydowała się wprowadzić do ubezpieczenia „Sposób na przyszłość” umowę dodatkową na wypadek nowotworu oraz zobowiązała się do szerzenia wiedzy o profilaktyce nowotworowej w Polsce. Ubezpieczenie to jeden z elementów profilaktyki, stąd ING Życie, we współpracy z Amazonkami, zaangażowało się w kampanię promującą zdrowy tryb życia, regularne badania i aktywność fizyczną. Porady dla osób chcących chronić swoje życie i zrobić rakowi wspak zebrane zostały na stronie www.rakowiwspak.pl.

 Amazonki wiedzą, jak wielką wartością jest życie i wsparcie finansowe, gdy pojawi się choroba. Dlatego od lat prowadzimy działania, by podnosić świadomość polskiego społeczeństwa w zakresie profilaktyki nowotworowej. W końcu rak to nie wyrok, można go pokonać, także zabezpieczając się na wypadek zachorowania. Gdy posiadamy środki finansowe – mamy dużo większą szansę pokonać chorobę. Działania ING Życie, których celem jest promocja profilaktyki nowotworowej, czego dopełnieniem jest ubezpieczenie na wypadek pojawienia się choroby, uwzględniające specyfikę płci, spotkały się z naszym wielkim uznaniem. Podobnie, jak stworzone 5 zasad profilaktyki” – mówi Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki i Stowarzyszenia Amazonki.

 amazonkiing.jpg

5 zasad profilaktyki, by zrobić rakowi wspak:

1.         Regularne badania – jako klucz do wykrycia ewentualnych zmian na etapie pozwalającym na wyleczenie.

2.         Aktywność fizyczna – jako gwarancja szczupłej sylwetki i sposób na utrzymanie dobrej formy przez długie lata.

3.         Zdrowe odżywianie – ponieważ odpowiednia dieta działa jak lekarstwo. Właściwie dobrane pokarmy, unikanie produktów niezdrowych, ograniczenie spożycia alkoholu może zdziałać cuda – to, co jemy, staje się nami.

4.         Pozytywne nastawienie do życia – psychika ma ogromny wpływ na nasze ciało i cały organizm, dlatego odpowiednie nastawienie jest bardzo ważne. Uśmiechajmy się!

5.         Ubezpieczenie – jako wyraz naszej odpowiedzialności za siebie i troski o rodzinę oraz sposób zapewnienia sobie i bliskim środków niezbędnych do walki z chorobą.

 „Ubezpieczenie powstało na podstawie konsultacji z lekarzami onkologami oraz osobami chorymi. Zapytaliśmy ich, jak wygląda leczenie choroby nowotworowej i co jest potrzebne na każdym etapie walki z nią. Zależało nam, aby nasze ubezpieczenie stanowiło kompleksowe rozwiązanie, które oprócz pomocy finansowej da naszym klientom wsparcie w trudnej życiowej sytuacji. Stworzyliśmy je w dwóch wersjach: ONA i ON; w każdej z nich dostępne są trzy warianty różniące się zakresem chorób nowotworowych objętych ochroną ubezpieczeniową.” – wyjaśnia Katarzyna Osińska, Product Manager ING Życie.

 

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu ONA i ON 

 Ubezpieczenie na wypadek nowotworu w ING Życie jest umową dodatkową do polisy „Sposób na Przyszłość”. W przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy pieniądze wypłacane są etapami. W momencie diagnozy nowotworu złośliwego ubezpieczony otrzymuje 40% sumy ubezpieczenia. Dalsze świadczenia wypłacane są w zależności od postępów choroby i zastosowanych metod leczenia, jak np. operacja, radioterapia lub chemioterapia. Ubezpieczenie zapewnia także środki na powrót do sił i za wygraną walkę z chorobą. W razie nawrotu choroby ubezpieczony nie zostaje sam. W najszerszym wariancie ochrony środki wypłacane są także w przypadku diagnozy wybranych nowotworów łagodnych i nieinwazyjnych. Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę nawet do 150% sumy ubezpieczenia.

 W przypadku wskazań do leczenia paliatywnego wypłacane jest od razu 100% sumy ubezpieczenia. Istnieje możliwość zmiany wariantu i sumy ubezpieczenia w trakcie trwania umowy, a także przedłużenia umowy, zawieranej standardowo na 5 lat. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu ING Życie gwarantuje ochronę ubezpieczeniową już od pierwszego dnia obowiązywania umowy, a także, bez względu na wariant - Assistance obejmujący m. in. pomoc domową, dostarczanie leków, wsparcie psychologa, transport do i ze szpitala, opiekę nad osobami niesamodzielnymi mieszkającymi z ubezpieczonym oraz wiele innych.