Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

Gabinety z różową wstążką


Sobotnie gabinety z Różową Wstążką - akcja zakończona!

Już po raz czwarty sukcesem zakończyła się społeczna kampania Avon Cosmetics Polska oraz Stowarzyszenia Amazonki Warszawa - Centrum. W czerwcowe soboty w 81 gabinetach z całej Polski przebadano ok. 4000 pacjentek.  Po raz kolejny kobiety powiedziały NIE rakowi piersi, wybierając Wielką Kampanię Życia – Avon Kontra Rak Piersi.

Choć o tej chorobie mówi się wiele, to wciąż zbiera ona swoje żniwa. Co roku z jej powodu umiera 4,5 tys. kobiet, a co 16 - sta może zachorować na raka piersi. Pomimo, że statystyki maleją, to wciąż wiele Polek nie wie jak badać swoje piersi.

Gabinety oznaczone symbolem Różowej Wstążki są wyróżnikiem spośród wszystkich innych gabinetów ginekologicznych. Swoim pacjentkom oferują wysokie standardy. Badania palpacyjne piersi, kontrolne oraz edukacja na wysokim poziomie profilaktycznym mają za zadanie zachęcać kobiety do walki o własne życie.

Przez cały czerwiec ambasadorzy akcji:  Irena Santor, Aleksandra Kwaśniewska, Joanna Racewicz oraz dr nauk medycznych ginekolog Paweł Guzik swoją postawą i wiedzą wspierali  Wielką Kampanię Życia – Avon Kontra Rak Piersi.  Udzielając się publicznie, a także utożsamiając się z przesłaniem akcji. Panie pokazywały wszystkim kobietom w Polsce, że warto się badać, bez względu na wiek.

Od 11 lat w ramach akcji Wielka Kampania Życia – Avon Kontra Rak Piersi prowadzone są różne zajęcia edukacyjne, które poszerzają wiedzę na temat profilaktyki oraz walki z tą chorobą.  Specjalne szkolenia dla pielęgniarek, położnych, nauczycieli, a także dziewcząt w liceach są tylko częścią z całego cyklu działań Avon Kontra Rak Piersi.

Avon Products, Inc. od 1992 roku prowadzi na świecie „Krucjatę przeciw Rakowi Piersi”, zbierając fundusze na wspieranie edukacji dotyczącej raka piersi oraz umożliwienie dostępu do służb medycznych pomagających wykrywać wczesne stadium tej choroby. Firma Avon w ramach tego projektu zebrała i przekazała ponad 600 milionów dolarów w ponad 50 krajach na całym świecie.

 

 

--------------------------------------

 

To już trzecia odsłona programu "Gabinety z różową wstążką", stworzonego przez Stowarzyszenie Amazonki Warszawa - Centrum i Avon Cosmetics Polska. Jego głównym celem jest przypominanie pacjentkom, ginekologom i pielęgniarkom o konieczności regularnego przeprowadzania kontrolnych badań piersi. W "Gabinecie z różową wstążką" instruktaż samobadania piersi i rozmowa na temat profilaktyki raka piersi są standardem.

W ramach programu organizatorzy przewidują w tym roku m.in. wysyłkę materiałów edukacyjnych do placówek zrzeszonych w sieci, szkolenie z zakresu profilaktyki raka piersi oraz akcję dofinansowanych badań USG piersi "Sobota w Gabinecie z różową wstążką". Szczegółowe informacje pojawią się na stronie już wkrótce.
W całej Polsce funkcjonuje obecnie ponad 150 gabinetów ginekologicznych zrzeszonych w sieci "Gabinety z różową wstążką". Swój najbliższy gabinet możesz znaleźć na liście umieszczonej poniżej.

W Gabinecie z różową wstążką pacjentka:

  1. przejdzie kontrolne badania palpacyjne
  2. zapozna się z techniką przeprowadzania samokontrolnego badania piersi
  3. zostanie skierowana na badania kontrolne piersi
  4. otrzyma materiały edukacyjne i informacyjne

POBIERZ LISTĘ GABINETÓW

Więcej informacji na stronie www.wielkakampaniazycia.pl

Średnio co 40 minut rak piersi diagnozowany jest u kolejnej Polki.
Oznacza to 35 nowych zachorowań dziennie, 13 000 rocznie.
Na raka piersi każdego roku umiera około 5 000 kobiet, przede wszystkim z powodu zbyt późnego wykrycia zmian w piersiach.
Wierzymy, że Gabinety z różową wstążką wpłyną na zmianę tej statystyki


Głównym celem naszego projektu jest uświadamianie zarówno pacjentkom, jak i lekarzom ginekologom i pielęgniarkom, konieczności regularnego przeprowadzania kontrolnych badań piersi. Pragniemy, by rutynowe palpacyjne badanie piersi, a także rozmowa na temat profilaktyki raka piersi, stała się nieodłączną częścią wizyty u ginekologa, a w perspektywie czasu stało się to obowiązującym w Polsce standardem.
Patronat merytoryczny nad programem objęło: Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne oraz Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych.

 

Halina Mlynkova i dr Paweł Guzik wspierają program "Gabinety z różową wstążką"

Po raz pierwszy w historii program "Gabinety z różową wstążką" ma swoich ambasadorów - wspierają go piosenkarka Halina Mlynkova oraz ginekolog dr Paweł Guzik, pracujący w placówkach należących do sieci "Gabinety z różową wstążką" w Krośnie i Rzeszowie. Ich twarze znajdą się na tegorocznych plakatach i ogłoszeniach promujących program. Zdjęcie powstało podczas specjalnej sesji, a jego autorem jest Krzysztof Opaliński.

Halina Mlynkova, piosenkarka znana z zespołu Brathanki, pracująca obecnie nad nową płytą, mama i żona, zaangażowała się, by zachęcać kobiety do wykonywania badań kontrolnych piersi. "Zdecydowałam się wspierać program "Gabinety z różową wstążką", gdyż zdaję sobie sprawę jak ważne dla osiągniecie własnego celu, własnych marzeń czy założenia rodziny, jest zdrowie. Trzeba uświadamiać kobietom, że tak na prawdę badanie to mały krok, który może spowodować szczęśliwa przyszłość." - mówi Halina Mlynkova.

Dr Paweł Guzik, specjalizujący się w badaniach USG piersi podkreśla, jak istotna jest regularność wykonywania badań: "Dzięki takim akcjom możemy wcześniej wykrywać raka piersi u kobiet, zwiększa się liczba badających się kobiet. To ważne, ponieważ rocznie notuje się w Polsce ok. 13 tyś zachorowań, a ok. 5 tyś kobiet umiera z powodu zbyt późnego wykrywania zmian w piersiach."