Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

#befirst – bądź o krok przed rakiem


Rak piersi to najczęściej występująca choroba nowotworowa u kobiet w Polsce, każdego roku zapada na niego około 17 tysięcy Polek. Z powodu zbyt późnego wykrycia choroby umiera ich rocznie blisko 5 000. W ostatnich latach obniża się zdecydowanie wiek kobiet zapadających na tą chorobę, dlatego ważne jest szerzenie świadomości na temat profilaktyki nowotworu piersi już wśród młodzieży. Potrzebę edukacji młodych osób zauważyło Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum i AVON dlatego razem wyruszają z projektem edukacyjnym #befirst – bądź o krok przed rakiem. Kampania skierowana jest do uczniów szkół średnich
z województwa mazowieckiego. Za pośrednictwem akcji, Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, przy wsparciu AVON chce zachęcić młode kobiety do samobadania. Akcja ma na celu zapewnienie dostępu do edukacji na temat raka piersi młodym osobom, co pozwala na podejście do choroby nowotworowej bez uprzedzeń i strachu.

„Większość młodych ludzi traktuje choroby onkologiczne jako problem dotyczący osób starszych. Niezwykle ważne jest szerzenie profilaktyki i nawyków prozdrowotnych wśród młodych ludzi. Profilaktyka w młodym wieku, pozwoli zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka w przyszłości” – mówi Ewa Grabiec-Raczak, Prezes Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum.

W 15 placówkach, które potwierdziły chęć udziału w projekcie są zorganizowane spotkania, które poprowadzą lekarz-onkolog lub pielęgniarka onkologiczna oraz członkinie Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum. Podczas spotkań uczniowie poznają zasady profilaktyki raka piersi oraz metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych.