Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

Piersi w Mieście


„Piersi w Mieście” czyli jak warszawianki walczą z rakiem

8 września po raz 15. przez warszawskie ulice przeszedł Marsz Różowej Wstążki organizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum oraz firmę Avon w ramach prowadzonej od 14 lat kampanii „Avon kontra Rak Piersi”.

Marsz tradycyjnie rozpoczął się ze skrzyżowania ulic Nowego Światu i Chmielnej i ruszył  w kierunku Placu Defilad. Tam przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki wybudowane zostało Miasteczko Zdrowia i Urody „Piersi w mieście”. Ambasadorka akcji, Agata Młynarska, na samym początku ciepło powitała wszystkich zgromadzonych. „Nasza siła pomaga chorym kobietom, pokażmy im, że nie są same, mogą liczyć na nasze wsparcie” - mówiła.

Celem akcji było oswojenie kobiet z chorobą oraz  zwiększanie świadomości znaczenia regularnych badań profilaktycznych piersi. Wielkim wyzwaniem była próba pobicia rekordu Guinnessa w ilości kobiet, które równocześnie przeprowadziły samobadanie piersi. Pomogły w tym specjalistki: Małgorzata Rejent - pielęgniarka oraz Jolanta Lewicka - profesjonalna brafitterka, właścicielka butików Li Parie.

Ponadto w Miasteczku czekały na  kobiety m.in. badania USG, mammografia, konsultacje ze specjalistami oraz wiele innych atrakcji z zakresu zdrowia i urody. Panie mogły również podziwiać kolekcję Mariusza Przybylskiego zaprojektowaną specjalnie dla prowadzonej w ramach kampanii akcji „Adam. Mężczyźni kontra rak piersi” oraz pokaz kolekcji bielizny Anita, w którym w rolę modelek wcieliły się panie ze Stowarzyszenia Amazonki. Wielkim powodzeniem cieszyły się porady makijażystów z firmy Avon. Nie zabrakło również egzotycznych pokazów tańca m.in.: samby, tańca orientalnego i tańca afrykańskiego.

„Poprzez akcję ”Piersi w Mieście” chcemy zwrócić oczy całej Polski na kobiety, ich piękno i zdrowie. 
XV Marsz Różowej Wstążki to także doskonały czas podziękowania naszemu wieloletniemu Partnerowi , akcji Avon kontra Rak Piersi”
 – powiedziała Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum.

Avon Cosmetics Polska w ramach akcji Avon kontra Rak Piersi od 14 lat współpracuje  ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum i współorganizuje akcje promujące zdrowie Polek. „Chcemy pokazać, że los kobiet nie jest nam obojętny i że profilaktyka to podstawa w walce z rakiem piersi”– dodała Ewa Masny-Januszewska, Menedżer ds. Reklamy i PR w Avon Cosmetics Polska.

Polska jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na nowotwory w Europie. Za główną przyczynę tego stanu uważa się zbyt późne wykrywanie nowotworów. W Polsce problemem jest brak skutecznego systemu profilaktyki onkologicznej: diagnozy są stawiane zbyt późno, dlatego tak ważne są działania profilaktyczne. „Najważniejsza przy wszystkich nowotworach jest ich wczesna wykrywalność. A to możliwe jest wyłącznie wtedy, kiedy przestaniemy się bać, udawać i zaczniemy regularnie się badać” - mówiła Elżbieta Kozik.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

facebook_partnerzy.jpg