Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

Dom Chorych na Raka


Wyobraź sobie miejsce, gdzie chory na raka, niezależnie od stopnia zaawansowania choroby, otrzyma pomoc lekarską i pielęgnacyjną. Miejsce, gdzie znajdzie grupę wsparcia, poradę psychoonkologa, otrzyma niezbędną rehablitację. Miejsce, gdzie poczuje się dobrze i bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy. Miejsce, gdzie może wracać do zdrowia.

Wszystkie środki zebrane w 2010 r. przeznaczamy na budowę Domu Chorych na Raka

ZBUDUJMY GO RAZEM!

Konto: PKO BP V/O. W-wa 83 1020 1055 0000 9402 0016 6280

---------------------------------

Samsung wspiera wyjątkową inicjatywę
Stowarzyszenia „Amazonki” - powstanie Dom Chorych na Raka!

Zobacz zdjęcia w galerii

Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum buduje Dom Chorych na Raka. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która w szczególny sposób wychodzi naprzeciw ogromnym potrzebom ludzi zmagających się z chorobami onkologicznymi. Firma Samsung, zaangażowana w pomoc potrzebującym, wspiera działania związane z realizacją przedsięwzięcia. Dotację od Samsung Electronics Polska, zebraną dzięki wsparciu setek Polek biorących udział w biegu Samsung Irena Women’s Run, przekazała „Amazonkom” najsłynniejsza polska lekkoatletka, ambasadorka wydarzenia Irena Szewińska.

Przy Centrum Onkologii w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce Dom Chorych na Raka. „Pomysł budowy tej placówki to efekt naszych codziennych doświadczeń” – wyjaśnia Elżbieta Kozik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum. „Pacjenci potrzebują miejsca, które będzie dla nich przyjazne na każdym etapie leczenia, w którym podstawę stanowić będzie całodobowa opieka lekarska, wsparcie pielęgnacyjno-opiekuńcze oraz – a może przede wszystkim – pomoc psychologiczna.”

Znana z zaangażowania na rzecz walki z rakiem firma Samsung, zdecydowała się wesprzeć ten szczytny cel. Podczas specjalnie zorganizowanego wyjątkowego biegu dla kobiet Samsung Irena Women’s Run, panie pobiegły zarówno dla zdrowia, jak i po to, aby swoim udziałem wesprzeć inicjatywę „Amazonek”. Kwota, którą udało się pozyskać dzięki udziałowi 1500 biegaczek z całej Polski, została podwojona przez firmę Samsung Polska: stowarzyszenie otrzymało w sumie 30 000 zł, z przeznaczeniem na budowę domu. Symboliczny czek z dotacją przekazała „Amazonkom” patronka biegu, polska medalistka olimpijska Irena Szewińska. „Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tej ważnej inicjatywy” – podsumowała sportsmenka. Dzięki takim imprezom jak Samsung Irena Women’s Run promujemy zarówno zdrowy styl życia, jak i pomagamy innym – to naprawdę ważne.”

„Samsung to firma odpowiedzialna społecznie; staramy się wspierać ważne i ciekawe inicjatywy,
 a właśnie taką jest projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Amazonki”. Nasza firma zorganizowała Samsung Irena Women’s Run właśnie z myślą o wsparciu inicjatywy „Amazonek”, mamy więc nadzieję, że przekazane przez Samsung środki pomogą przyspieszyć budowę Domu Chorych na Raka
.” – podkreśliła Blanka Fijołek, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska podczas spotkania, które zorganizowano z okazji uroczystości przekazania dotacji.

Projekt budowy Domu będzie realizowany w pełni ze społecznych funduszy, które „Amazonki” pozyskują od początku tego roku.