Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2009-06-02

Szkolenia


Jak przekonać kobietę, by regularnie kontrolowała swoje piersi? Dlaczego tak ważne jest nauczenie pacjentek właściwych technik samobadanie piersi? Jak prowadzić rozmowę na temat raka piersi, by niepotrzebnie nie straszyć? O tym, jak i o wielu innych zagadnieniach związanych np. znaczeniem USG piersi w profilaktyce raka piersi rozmawiano 28 maja 2009r. podczas szkolenia zorganizowanego przez Stowarzyszenie Amazonki Warszawa - Centrum i Avon Cosmetics Polska.

Po raz kolejny w gościnnych progach Centrum Terapeutyczno - Edukacyjnego Amazonek w Centrum Onkologii w Warszawie spotkało się blisko 70 przedstawicieli placówek medycznych zrzeszonych w sieci "Gabinety z różową wstążką" z całej Polski.
Szkolenie prowadzone przez ekspertów z Centrum Onkologii i Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego było okazją do podniesienia kwalifikacji i przygotowania się pielęgniarek, położnych i lekarzy do organizowania akcji "Sobota w Gabinecie z różową wstążką". Jego program składał się z podsumowania przebiegu akcji "Sobota w gabinecie z różową wstążka" w 2009r., ogólnego wprowadzenia w problematykę zachorowalności na raka piersi, diagnostyki i leczenia, omawiane były także ultrasonograficzne obrazy raka piersi oraz instruktaż i interpretacja zmian wyczuwalnych w samobadaniu.
Podczas takich wyjątkowych szkoleń, organizatorzy chcą popularyzować dobre wzorce w kontakcie lekarz - pacjentka, oparte na szacunku i zrozumieniu, dzięki którym "Gabinety z różową wstążką" mogą być miejscami przyjaznymi kobiecie.

 
na_www-1_1.jpg
na_www-2.jpg
na_www-4.jpg
na_www-3.jpg
na_www-6.jpg