Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2009-11-12

Dzieła największych polskich artystów na aukcji "ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI" - 26 listopada 2009 r.


Już po raz czwarty, 26 listopada w Muzeum Narodowym w Warszawie odbędzie się Aukcja Charytatywna "ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI". Wśród prac przekazanych na licytację znalazły się dzieła polskich i zagranicznych artystów, w tym m. in. Andrzeja Pągowskiego, Leona Tarasewicza, Andrzeja Dudka - Durera, Joanny Pawlik, Dariusza Mląckiego, Rafała Olbińskiego. Dochód z inicjatywy zostanie przekazany na organizację Integralnego Programu Pomocy Psychoonkologicznej  dla osób chorych na nowotwory i ich najbliższych w 2010 r. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Psychoonkologii "Ogród Nadziei".

W tym roku aukcja "ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI" odbędzie się już po raz czwarty. Dochód ze sprzedaży prac podczas zeszłorocznej edycji projektu został w całości przekazany na realizację Integralnego Programu Pomocy Psychoonkologicznej, w ramach której przeprowadzono bezpłatne warsztaty psychoedukacyjne, 3-miesięczną grupę terapeutyczną według Programu Simontona, 6-miesięczną grupę terapii tańcem i ruchem, sesje grupowe jogi leczniczej oraz ok. 250 sesji psychoterapii indywidualnej. Z pomocy Fundacji skorzystało dotychczas ponad 700 osób chorych na nowotwory i ich bliskich.

Podczas aukcji planujemy zlicytować ponad 170 prac. Wszyscy, którzy nie będą mogli pojawić się tego dnia osobiście, będą mogli wylicytować prace podczas równolegle prowadzonej licytacji internetowej na portalu artinfo.pl. Ceny wywoławcze obiektów to 100 zł. Wierzę, że znajdą tam Państwo prace swoich ulubionych artystów, a przy okazji wesprą działalność naszej fundacji. - mówi Oliwia Szczuka - Rodzeń, koordynator projektu z Fundacji Psychoonkologii "Ogród Nadziei".

Parterem Aukcji jest Muzuem Narodowe w Warszawie.
Miejsce: w holu głównym Muzuem Narodowego, Al. Jerozolimskie 3, Warszawa.
Termin: 26 listopada, czwartek o godzinie 17.00, licytacja od godziny 18.00. 

Szczegółowe informacje na temat aukcji znajdują się na stronie www.ogrodnadziei.org.pl natomiast katalog aukcyjny dostępny jest na stronie www.artinfo.pl
Imprezę poprowadzi Dorota Wellman, a licytację Piotr Lengiewicz, Prezes Domu Aukcyjnego Rempex.
Wystawę przedaukcyjną można oglądać od 20-go listopada w Muzuem Narodowym.

 

Wejście na Aukcję z drukowanym zaproszeniem. Chętnych do udziału w Aukcji prosimy o kontakt pod tel. (0 22) 843 24 11 p.Marta Rusek lub mailowo fundacja@ogrodnadziei.org.pl.

Sponsorzy: Bracia Majewscy, City Self-Storage, Niespodzianki.pl, Siódemka, Soft Script.
Patronat Medialny: Arteon, Artinfo.pl, Charaktery, DlaLejdis, Echo miasta, Essence, Fotal.pl, GoodLifePoland, Kobiety.pl, Purpose - Przedsiębiorczość w Kulturze, Radio PIN, SamoZdrowie, Sztuka.pl, Weranda.
Patronat Honorowy: Business Centre Club oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
Galerie współpracujące: ArtNewMedia, Czarna, Latający Instytut Sztuki.

 

_onadziei_clip_image002.jpg _onadziei_clip_image004.jpg            


                           Autor: Andrzej Dudek - Durer                                                     Autor: Leon Tarasewicz

 

Fundacja Ogród Nadziei działa od 2004 roku. Działa na podstawie przepisów ustawy z dn. 6 kwietnia 1984 r. O fundacjach, ustawy z dn. 24 kwietnia 2003 r. O działalności pożytku publicznego i wolontariacie.  Jej celem jest organizacja szeroko rozumianego wsparcia i pomocy, w szczególności psychologicznej dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich oraz profilaktyka i promocja zdrowia. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, a fundusze na realizację swoich celów statutowych pozyskuje z darowizn, dotacji, 1% podatku oraz z organizowanych co roku imprez charytatywnych. Z pomocy Fundacji skorzystało dotychczas ponad 700 osób chorych na nowotwory i ich bliskich. Prezesem fundacji jest Monika Popowicz.