Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2016-05-17

Obchody X rocznicy powstania Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Amazonek


W pięknie położonym Pałacyku Balcerowi, 17 maja spotkałyśmy się na obchodach X rocznicy powstania Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Amazonek. Były podziękowania, wzruszające wspomnienia i życzenia zdrowia. Oprawę artystyczną zapewnił zespół "Zagrali i poszli", oraz poetycki recital Zenony Golc.

Jubileusz był okazją do przypomnienia dotychczasowej działalności, o której opowiedziała Prezes Krystyna Lubińska-Palicka. Gnieźnieńskie Amazonki nie tylko wspierają chore, ale starają się też zachęcać kobiety po leczeniu raka piersi do aktywności. Amazonki biorą udział w zawodach sportowych, biegach dla kobiet, pływają, tańczą i ćwiczą, organizują spotkania edukacyjne. W trakcie spotkania był także czas na uhonorowanie tych, którzy wspierają stowarzyszenie od początku jego istnienia. Przyznano Bursztynowe Łuki "Amazonki" i tytuł "Godność Członka Honorowego Stowarzyszenia".

A Krysia Lubińska-Palicka została uhonorowana Rubinowym Łukiem Amazonki. Gratulujemy, dziękujemy za zaproszenie i wspaniale spędzony czas.