Stowarzyszenie AMAZONKI : Warszawa 02-781, ul. Roentgena 5
Nr. Konta: PKO BP V/O. W -wa 83102010550000940200166280

2008-05-06

Kampania Edukacyjna "Breast Friends - Przyjaciele od Piersi"


Kochane,

breastfriend.jpgZ radością informuję, że już drugi raz nasze stowarzyszenie angażuje się w kampanię edukacyjną dotyczącą raka piersi pt.: „Breast Friends – Przyjaciele od piersi”. Wraz z nami w akcję zaangażowała się firma Roche oraz firma odzieżowa Hexeline. Zaplanowane wydarzenia będą kontynuacją zeszłorocznej międzynarodowej akcji „Breast Friends”.

Podobnie jak przed rokiem, celem kampanii jest szeroka edukacja na temat raka piersi. Główny przekaz koncentruje się na dwóch kwestiach: różnorodności nowotworów oraz roli przyjaciela chorej kobiety. Wiedza na temat choroby, a także wsparcie osoby bliskiej jest bardzo pomocne i daje większe szanse na skuteczne wyleczenie. Dobrze wiecie, że w tych chwilach potrzebne jest wsparcie nie tylko lekarzy, ale przede wszystkim najbliższych. W tym przypadku rola przyjaciela jest niezastąpiona, zarówno na poziomie wsparcia psychicznego, jak i merytorycznego. Jego pomoc jest nieoceniona również podczas zwątpień, które tak często pojawiają się w czasie choroby, ale także w chwilach radości.

Wizytówką tegorocznej kampanii i symbolem walki z rakiem będzie damska koszula zaprojektowana i wykonana przez Halinę Zawadzką – właścicielkę i główną projektantkę firmy Hexeline. Będzie można ją kupić w trakcie trwania kampanii w każdym salonie Hexeline, a część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz naszej Organizacji.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam tegoroczna nowa forma kampanii, zachęcam do aktywnego udziału.

Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta Kozik

Przewodnicząca Stowarzyszenia „Amazonki”

Warszawa - Centrum

loga-partnerzy-breast.jpg